Po pěti letech v Asii nás čeká další změna. Jaký je život v Norsku?
Jak se bydlí v Norsku? Jak si najít práci v Norsku? Škola v Norsku? Je to tam opravdu všechno tak předražené? Zapadneme tam?
Takových otázek co mi lítá v hlavě a zároveň možná i dost nejistot ... ale ta vidina čerstvého vzduchu, možnosti si vyvětrat, kvalitnějších potravin, zdravé vody z vodovodu a hlavně vzdálenost do ČR!!!! .. trochu balancuje to šimrání v žaludku.
Do Malajsie jsme se přistěhovali v roce 2017. Bylo to rychlé a stresové stěhování z Dubaje, ale i tak se nám podařilo najít úžasné ubytování v krásné části mimo centrum Kuala Lumpur. Jedná se o uzavřenou část, která má nejen mezinárodní školu, mezinárodní nemocnici, ale také kompletně všechny služby, které člověk k životu potřebuje.
A protože jsem zde neměla pracovní víza, tak jsem se rozhodla napsat a sama vydat knihu, která je uceleným souhrnem zápisků do deníku z Číny pod názvem Tři až pět let v Číně.
Zabydlování v Dubaji bylo poměrně uběhané. Všechno jsme si zařizovali sami a postupně poznávali intriky a praktiky místního mixu obyvatel.
Po roce se nám podařilo přestěhovat do vlastního a opravdu usadit. Tomáš velmi často lítal až nakonec byl doma z celého měsíce sotva čtyři dny. Proto, když přišla nabídka do Malajsie, kde pracovní pozice nevyžadovala tolik dní na cestách, tak se Tomáš do výběrového řízení přihlásil a pozici vyhrál.
Stěhovali jsme se za 20 dní.
Tomáš odletěl hned po svatbě a já ještě pár měsíců zůstala v ČR a čekala na víza. Přestěhování psa do Číny bylo náročnější než jsme si mysleli, ale povedlo se a my jsme se všichni setkali v čínském městě Zhangjiagang. Po roce jsme se přestěhovali do města Suzhou. Čína byla to pro nás zajímavá zkušenost na zklidnění namachrovaného českého ega.