Po dlouhém období tepla a sucha, dorazily do Kuala Lumpur monzuny. Je to takový pravidelný kolotoč, který je občas doplněn o období zpracování palmového oleje a vypalování lesů v Indonésii. Bylo úterý a já si najednou říkala, že je v domě nějaká tma. Kouknu ven, vidím šedou oblohu a v dáli slyším hromy. Déšť trval skoro čtrnáct hodin a přinesl ohromné množství vody, které zaplavilo mnoho částí Malajsie. Změna počasí je zde a východní pobřeží, které je vždy monzuny v této části roku nejvíce zasaženo, bude za chvíli téměř uzavřené. Navíc v Malajsii příští rok končíme a třeba se tam už nedostaneme.
Nadhodila jsem doma nápad na prodloužený víkend právě na východním pobřeží Malajsie. Nechtěla jsem žádnou cestu delší jak 3,5 hodiny, abych Tomáše zase nedržela po každodenním zdlouhavém řízení do práce opět v autě. Koukla jsem na mapu a zaujala mě část Cherating. Silně muslimská část kraje Pahang, která se nepyšní žádnými atrakcemi, předraženými hotely a už vůbec ne restauracemi. Nicméně jsem našla resort, který jsem si proklepla skrz Facebook, Instagram i Tiktok a zjistila, že tady by se to dalo ... proto sociální sítě a mám a velmi často je využívám k ověření různých míst.
Zkoukli jsme mapu a Tomáš byl z tříhodinové cesty autem nadšený, takže jsme na nic nečekalia objednali si pokoj od pátku do neděle. Trochu jsme se obávali plně obsazeného hotelu, ale na druhou stranu jsme věděli, že pláž je opravdu dlouhá a určitě si nějaké klidné místo najdeme.
Před odjezdem jsme koupili pivo, protože "Tomáš na dovolené nefungovat bez pivo" (citace ze seriálu Simpsons), pár plechovek cizrny kdyby restaurace byla založena pouze na lokálním jídle (pálivé červené a zelené omáčky všude), tak aby Adam nejedl tři dny suchou rýži :D a nějaké ovoce.
Na místo jsme dorazili poměrně brzo a měli tři hodiny do check-in. Nechali jsme si věci v autě a sedli si do hotelové restaurace, kde nás překvapili poměrně dobrým jídlem. Objednali jsme si špagety Napolitana a hovězí sizzling s rýží - dalo se to jíst, bylo chutné, prostě pecka. Náš číšník se jmenoval Bob, malajský Ind, a fungoval na place skvěle. A protože mě baví si dělat blízké kontakty s personálem, který budeme vídat pravidelně ( viz článek Tam, kde mě znají jménem), tak jsem číšníkovi poděkovala jeho jménem a bylo vidět, že ho to moc potěšilo. Při placení se objevil i manažer restaurace a ptal se mě, zda je všechno v pořádku. Nebyl důvod nechválit, takže jsme se příjemně seznámili i s managerem, také malajským Indem. Zbytek personálu byli Malajci a v kuchyni takový mix malajských Číňanů a Indů.
Z restaurace byl krásný výhled na pláž, na moře i na celý prostor hotelu s bazénem. Tomáš měl dva důležité online mítingy, ale to už jsme seděli pod slunečníkem na lehátku u pláže, kde nebyl vůbec nikdo. Netrvalo dlouho a náš číšník jménem Bob se u lehátka objevil s kyblíkem plným ledu a piva. Natolik jsme se jim zalíbili, že nám našli pod pultem i pivo, které se neservíruje v žádném hotelu tohoto typu v této části Malajsie (na účtu jsme to měli vypsáno jako Pool Fun :D :D, aby se nedostali do potíží). Vrátím se od moře, kde si Adam stavěl hrady a vidím jak se Tomáš nalejvá pivem. Oba kroutíme hlavou a stále si opakujeme, že to není ani možné, že si musíme dnešní den užít, protože takhle skvělý to přece nemůže být celý víkend.
Byl čas se ubytovat. Hotel se prezentuje jako 4*, ale skutečnost je taková rodinná 3*. Může se mnou někdo nesouhlasit, ale v Malajsii zkrátka není taková úroveň hotelových služeb jakou můžete dostat za stejné nebo lepší peníze v Thajsku. Než jsme vstoupili do pokoje, tak jsme zjistili, že náš pokoj je ten poslední na chodbě a to znamená jenom jeden soused. Další super bonus, který jsme nečekali. Pokoj byl malý, ale hezký. Nábytek trochu retro, koupelna nová a když nebudu řešit vrstvu prachu, tak byl čistý
a voňavý.
Pořád jsme tomu nemohli uvěřit, že je ta pláž prázdná a říkali si, že je to možná jediný den a o víkendu bude určitě plno. Museli jsme si to užít. Vyrazili jsme směrem do zátoky, která byla asi 4 km od našeho hotelu. Adam pobíhal po pláži, ale do moře se bál. Bohužel zkušenosti s medúzami a mini žralokama
z pláže na malajském ostrově Langkawi a hodině přírodopisu, kdy jim učitelka vyprávěla o mořském krokodýlovi, který žije v Malajsii, moc nepřidalo. Nikdy neměl žádnou špatnou zkušenost, ale pár žahnutí a pár záběrů na velké predátory ve škole, mu vytvořilo určitý pohled. Já ho v tom nechci podporovat, ale na druhou stranu mu naprosto rozumím, protože já se moře bojím hodně. A taky nemám žádnou špatnou zkušenost a plavu poměrně dobře.
Vstup do moře je v této části hodně pozvolný (alá Balaton) s příjemným tempem vln, které často využívají lidé i pro serfování. Vlny ale způsobují zvýření písku a tím jeho neprůhlednost. V dálce je však vidět, že je moře krásně modré a čisté. Vzala jsem Adama za ruku a šli do moře. Když měl vodu po kolena, tak začal lehce panikařit, ale přicházející vlny a vytvořená zábava jejich přeskakováním ho dost uklidnila. Nenápadně jsem ho během přeskakování vln posouvala dál do moře až byl ve vodě pás. Začal říkat něco o tom, že se vrací, že vlny jsou moc velké, že se bojí, ale to už si ho převzal Tomáš a ukázal mu jak se na vlně zhoupnout. Natolik ho to nadchlo, že zapomněl na svůj strach, i když na zem pomalu nedosáhl. Na břehu se mě sice zase zeptal, zda to opravdu není ta část s tím mořským krokodýlem, ale jinak byl v pohodě. Možná tomu pomohlo to, že neviděl co v moři plave a nebo mu to třeba jen více sedlo.